Matematik Atölyesi

Evrenin dili olan matematik var oluşumuzdan bu yana hayatımızın içinde yer almaktadır. Matematiğin birçok sırrı keşfedilmemiş hatta sayılar henüz icat edilmemişken dahi matematik insan hayatını kolaylaştırmak için birçok alanda kullanılmıştır.

Fizik, kimya gibi bilim dallarının gelişmesiyle birlikte matematik bu dalların da ana dili haline gelmiştir. Bununla birlikte bizi birçok zorluktan kurtaran matematik çeşitli sebeplerden dolayı öğrencilerimiz tarafından filmin kötü karekteri ilan edilmiştir. Hedefimiz yalın bir dille, oyunlar oynayarak, deneyerek ve uygulayarak matematiği çocuklarımıza anlatmak, öğretmek ve bu sayede akıllardaki soyut kavramlardan kurtulup matematiğin eğlenceli tarafına ilgi çekmek.
Yapacağımız atölyeler çeşitli yaş grupları için hazırlanmış olup okuldaki matematik derslerini uygulamalı olarak destekleyici niteliktedir. Öğrencilerimizin analiz etme, analitik düşünme, soyut kavramları somutlaştırma yeteneklerini geliştirmeye çalışan eğitim içeriklerimiz öğrencilerimizi sıkmadan işlenecek şekilde planlanmıştır. Bu atölyeler her ay değişecek ve öğrencilerimizle aylık periyotlar halinde yeni atölyelerde buluşacağız.

Matematiğe ilgisi olan öğrencilerimizin matematiksel becerilerini geliştirmeleri, ilgisiz olan öğrencilerimizin doğru yönlendirmelerle matematiğe karşı olumlu bakış geliştirmelerini istiyoruz ve siz değerli öğrencilerimizi atölyelerimize davet ediyoruz.
_________